Talerze do perkusji od a do z

Jak łatwo się domyśleć każda profesjonalna perkusja musi posiadać wysokiej jakości talerze. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że jedynie talerze wykonane z brązu mogą zapewnić dobre brzmienie, dlatego też warto właśnie na nie postawić. Mosiężne talerze spotkać można tylko w najtańszych zestawach, które skierowana są dla osób początkujących.

O czym należy pamiętać?

Zakup porządnych talerzy jest zdecydowanie ważniejszym elementem, niż zakup bębnów. Jak powszechnie wiadomo nawet tanie bębny można odpowiednio nastroić, dzięki czemu będzie można uzyskać satysfakcjonujące dźwięki. W przypadku talerzy nie ma niestety takiej możliwości, dlatego też muszą być one wykonane z odpowiedniego materiału.

Talerze do zadań specjalnych

Dobra perkusja powinna mieć nie tylko talerze z brązu, ale również wygodny stołek, dzięki któremu znacząco poprawi się komfort gry. Ważną rolę odgrywa również to, jaki gatunek gramy. Jeżeli styl gry wymaga częstego używania stopy, to lepiej kupić hi-hat z brązu, a pozostałe zestawy z mosiądzu (jeżeli nie mamy odpowiedniej gotówki). Niektóre perkusje mogą mieć nawet podwójne stopy, które w tym przypadku sprawdzą się najlepiej. Bez porządnych talerzy bardzo trudno będzie zagrać skomplikowane zagrywki. Warto zadbać o solidne statywy zwłaszcza, jak ma się bardzo drogie talerze i nie chce się ich uszkodzić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.